Služby

Solo implantáty nebo komplexní rekonstrukce

 • Na jednoduchý výkon zavedení solo implantátu (tedy 1 zub) objednáváme do 3 týdnů. Pokud jste krátce v ČR, naplánujeme konzultaci s implantací dohromady. Provádíme také rozsáhlé komplexní rekonstrukce zcela bezzubých čelistí, v takovém případě zavádíme více implantátů najednou. Na zcela bezzubou čelist je nutný čas na operaci 2-3 hodiny. Zaleží na více okolnostech a zkušenosti operatéra.

Konzultace zdarma

 • Osobní návštěva naší kliniky. Předoperační vyšetření v ústech. Můžete si donést vlastní rtg snímky, popř. jiná vyšetření. Budeme s vámi osobně konzultovat předběžný návrh terapie, vysvětlíme vám všechny kroky týkající se zavedení implantátu.

  Délka návštěvy vč. vyšetření je 30-45 minut.

Komplexní vstupní vyšetření

 • Skládá se ze vstupní konzultace, dále následuje RTG vyšetření podle potřeby (RTG malý nebo OPG nebo CBCT), následuje indikace zákroku lékařem.

  Doba vyšetření trvá cca 60 minut.

Zavedení implantátu

 • Samotný zákrok zavedení implantátu trvá 30-60 minut, pokud jde vše bez komplikací v běžné lokální anestezii. Do kosti zavedeme titanový váleček (cca o délce 10 mm) se závity, který nahrazuje kořen zubu.

  Jedná se o bezbolestný výkon. V den zákroku můžete cítit nepříjemný pocti v ústech. Po zákroku zaledujeme, zachladíme, ale nevyplachujeme. Další den po zákroku pacienti již uvádějí normální průběh. Za 14 dní vyndáme stehy.

  Necháme 2-3 měsíce hojit. Pacient po dobu hojení nosí provizorní zub. Po zhojení našroubujeme protetický pilíř (abutment) a připevníme vymodelovanou korunku na implantát.

Augmentace (doplnění tkáně)

 • Augmentace znamená zvětšení objemu tkáně. Pokud je kost příliš tenká, pak ji doplníme speciální hmotou. Doplňujeme i měkké tkáně.

  Celý zákrok trvá od 15 minut do 2 hodin a délka hojení je 2-6 měsíců.

  Pokud je to ale možné, tak se se augmentaci vyhneme.

Analgosedace (částečná anestezie)

 • Stav tlumeného vědomí. Bázlivého pacienta nebo pacienta, u něhož se plánuje složitější výkon, lze uvést za přítomnosti anesteziologa do utlumeného stavu. Klient je sice při vědomí, ale pospává a na ošetření si většinou nepamatuje. Analgosedace je ambulantní výkon a pacient po něm za doprovodu odchází domů.

Ošetření v celkové anestezii

 • Proč nepříjemný zákrok neprospat? Celkovou anestezii lze provést ambulantně, je však výjimečná, neboť ve většině případů vystačíme s analgosedací (částečnou anestezií). Celková anestesie je prováděna zkušeným, atestovaným anesteziologem. Po dospání na anesteziologickém pracovišti je možno odejit domů v doprovodu. V ambulantní stomatologii se používá hlavně u menších dětí.

Sinus lift (typ augmentace)

 • Řešíme i složitější typ augmentace (doplnění) kosti, kterou neprovádí každá klinika. Patří do rukou zkušeného stomatochirurga.

Protetika

 • Vyhotovujeme korunky, můstky, snímací náhrady na již zavedené implantáty. Spolupracujeme se špičkovými laboratořemi a díky špičkovým technologiím u nás na klince (3D snímkování CBCT, CAD-CAM modelování implantátu) dosahujeme vysoké přesnosti a kvality výsledných protetických náhrad.

CAD-CAM digitální otisk a modelování

 • Používáme technologii, která nám umožňuje digitálně otisknout a modelovat implantáty s nejvyšší možnou přesností. Individuální výroba frézovaných prací pak probíhá ve spolupráci s předním světovým výrobcem implantátů Straumann.

 • Vyčištěné zubní kanálky a ošetřená dáseň
  Detailní vyšetření po ztrátě zubu
 • Navrtané čepy, které budou držet implantát
  Do kosti zavedeme titanový váleček se závity, jež nahrazuje kořen zubu.
  Necháme 2-3 měsíce hojit.
  Pacient nosí provizorní zub.
 • Nasazené korunky
  Našroubujeme protetický pilíř. Připevníme korunku na implantát.
 • Zubní chrup po implementaci
  Výsledný stav po zákroku.